6 maja wraca rower miejski w Pruszkowie

05.05.2020

W związku ze stopniowym „odmrażaniem” gospodarki przez władze państwowe, od środy – 6 maja – samorządy mogą ponownie uruchomić systemy rowerów miejskich. Pruszkowski Rower Miejski wystartował o północy z wtorku na środę (z 5 na 6 maja), została przywrócona pełna funkcjonalność systemu.

To już czwarty sezon funkcjonowania systemu Pruszkowski Rower Miejski. W sezonie 2020 użytkownicy systemu mogą skorzystać ze 122 rowerów ma 15 stacjach.

Zasady korzystania nie zmieniają się. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia Pruszkowskiego Roweru Miejskiego jest całkowicie bezpłatne. Opłata za kolejne godziny pobierana jest ze środków, którymi użytkownik wcześniej zasilił swoje konto. Trzeba to zrobić już przy rejestracji, której można dokonać za pomocą strony internetowej pruszkowskirower.pl, aplikacji mobilnej Nextbike lub przy terminalu stacji wypożyczeń. Samo wypożyczenie jest bardzo łatwe. Wystarczy podejść do terminala i postępować zgodnie z instrukcjami. Można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe.

 

W związku z sytuacją epidemiologiczna zachęcamy do przemieszczania się rowerami miejskimi przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia operator systemu – Nextbike Polska – będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych elementów rowerów jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale. Jednoślady będą dezynfekowane przynajmniej dwa razy dziennie w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska. Zachęcamy także użytkowników do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt. Zalecamy noszenie rękawiczek.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej. Przypominamy także, że w przestrzeni publicznej – a więc także podczas korzystania z rowerów – obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży.

Skip to content