Powrót Pruszkowskiego Roweru Miejskiego

26.04.2019

Jeszcze przed majówką, we wtorek, 30 kwietnia, mieszkańcy Pruszkowa będą mogli w swoim mieście skorzystać z rowerów miejskich. W porównaniu do ubiegłego roku system znacznie się powiększy – do dyspozycji będzie 13 stacji i 106 rowerów.

„Cieszy mnie rozwój Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. Mieszkańcy naszego miasta chętnie korzystają z tej formy transportu, dlatego też postanowiliśmy w tym roku uruchomić kolejne stacje w nowych lokalizacjach. Nie ukrywam, że myślimy już o kolejnych. Z niecierpliwością czekam na uruchomienie systemu w tym roku, bo od samego początku funkcjonowania Pruszkowskiego Roweru Miejskiego jestem jego aktywnym użytkownikiem” – mówi Paweł Makuch, Prezydent Miasta Pruszkowa.

Rowery będzie można wypożyczać na 13 stacjach: Gałczyńskiego, Park Mazowsze, Robotnicza, Parking Waryńskiego, PKP, Centrum Kultury i Sportu, Spacerowa, WKD Pruszków, Plantowa, Park Żwirowisko, Ostoja, MLP Pruszków I oraz MLP Pruszków II. Dwie ostatnie stacje zostaną uruchomione dzięki współpracy Nextbike Polska z partnerem komercyjnym, deweloperem powierzchni magazynowych MLP Group.

„Pruszkowski Rower Miejski systematycznie się rozwija. W ciągu dwóch lat od wdrożenia pierwszego programu pilotażowego podwoiliśmy liczbę stacji i rowerów. Rośnie też zainteresowanie mieszkańców tą formą komunikacji. Jesteśmy przekonani, że dzięki rowerom Nextbike kolejni mieszkańcy Pruszkowa będą wybierali rower nie tylko w celach rekreacyjnych, ale również przy codziennych dojazdach” – mówi Marek Pogorzelski z Nextbike Polska.

Zasady korzystania z Pruszkowskiego Roweru nie zmieniają się. Bezpłatne pozostaje pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. Z roweru mogą skorzystać wszystkie osoby, które posiadają aktywne konto Nextbike. Można je założyć na stronie PruszkowskiRower.pl – wystarczy podać dane i zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych.

Pruszkowski Rower Miejski można wypożyczyć korzystając z terminala umiejscowionego przy każdej ze stacji – należy wpisać numer telefonu, kod PIN i numer roweru. Potem wystarczy wypiąć rower z elektrozamka i można udać się na przejażdżkę. Rower należy zwrócić na dowolnej stacji Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. Docelowo, podobnie jak w poprzednim roku, pruszkowski system ma być kompatybilny z warszawskim Veturilo, zanim to jednak nastąpi rowery należy zwracać tylko na pruszkowskich stacjach.

Skip to content