Pruszkowski Rower Miejski pojeździ do niedzieli

03.11.2017

Do niedzieli, 5 listopada, będzie można korzystać z Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. W przyszłym tygodniu rowery trafią do magazynu. Kończy się zaplanowany na dwa miesiące program pilotażowy, wkrótce operator przedstawi miastu wnioski i rekomendacje.

Pruszków to kolejne miasto w aglomeracji warszawskiej, które zdecydowało się testować rowery Nextbike. Własne systemy obok Warszawy mają już Konstancin-Jeziorna, Michałowice i Grodzisk Mazowiecki, przetarg w tej sprawie ogłosiło Piaseczno” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – „Użytkownicy wszystkich tych systemów mogą bez dodatkowej rejestracji wypożyczać rowery Nextbike we wszystkich miastach, w których są one dostępne, a więc w Warszawie i okolicach, ale też m.in. w Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie i innych miastach w Polsce i na świecie, które widzą wartość w kompatybilności”.

Największą popularnością cieszyła się stacja wypożyczeń rowerów przy dworcu WKD Pruszków. Odnotowano na niej ponad 1/3 wszystkich wypożyczeń! Stacja ta była również najpopularniejszym miejscem oddawania rowerów. Mieszkańcy chętnie łączyli jazdę rowerem z transportem kolejowym wykorzystując rower na pierwszych i ostatnich kilometrach podróży. „To tendencja, którą obserwujemy w wielkich aglomeracjach. Dlatego zawsze rekomendujemy lokalizację stacji rowerowych między innymi właśnie w pobliżu centrów przesiadkowych. Umożliwia to optymalne wykorzystanie roweru jako jednego z elementów transportu intermodalnego” – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz.

Dwie spośród sześciu stacji Pruszkowskiego Roweru Miejskiego były sponsorowane przez MLP Group, jednego z liderów branży parków logistycznych w Polsce. Stacje służyły pracownikom, ale też okolicznym mieszkańcom. Najchętniej jeżdżono z nich w kierunku WKD Pruszków i na Jasną.

Po zakończeniu programu pilotażowego Nextbike Polska przygotuje dla Miasta podsumowanie zawierające najważniejsze dane oraz rekomendacje dotyczące docelowego kształtu Pruszkowskiego Roweru Miejskiego.

Pruszkowski Rower Miejski to piąty już system rowerowy Nextbike w pobliżu Warszawy. Sezon rowerów miejskich w Warszawie i okolicach potrwa do końca listopada.

Skip to content