Pruszkowski Rower Miejski powraca

23.04.2018

Jeszcze przed majówką mieszkańcy Pruszkowa będą mogli korzystać z Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. System ruszy we czwartek, 26 kwietnia. Do dyspozycji mieszkańców będzie 8 stacji wypożyczeń i 66 rowerów. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze darmowe.

To pierwszy pełny sezon Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. Ubiegłoroczny jesienny dwumiesięczny pilotaż okazał się sukcesem. „Cieszę się, że Pruszków na stałe dołącza do rodziny Nextbike. To już kolejne miasto w aglomeracji warszawskiej, w którym można wypożyczać nasze rowery. Dzięki temu razem z samorządami i partnerami biznesowymi tworzy się wygodny intermodalny system transportu publicznego” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Pruszkowskiego Roweru Miejskiego.

Zastępca Prezydenta Pruszkowa Michał Landowski dodaje, że 8 stacji to dopiero początek rozwoju Pruszkowskiego Roweru Miejskiego: „Na przełomie czerwca i lipca planujemy otwarcie kolejnych 4 stacji. Mamy nadzieję, że ilość rowerów miejskich w tym sezonie w Pruszkowie dojdzie do 100. Kolejne stacje na prośbę mieszkańców zostaną otwarte w Malichach, na osiedlu Bolesława Prusa i w Centrum miasta„.

Stacje pruszkowskiego roweru miejskiego: Robotnicza, Plantowa, WKD Pruszków, Park Mazowsze, Centrum Kultury i Sportu, Ostoja, MLP Pruszków I oraz MLP Pruszków II. Uruchomienie 2 stacji – podobnie jak w zeszłym sezonie – zasponsorowała firma MLP Group, wiodący deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych w Polsce. Stacje zostaną uruchomione przy obu należących do firmy parkach logistycznych w Pruszkowie.

Z systemu może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik (osoby w wieku 13-18 lat muszą przedstawić zgodę rodziców). Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej PruszkowskiRower.pl, przez terminal umiejscowiony przy każdej stacji wypożyczeń lub przez infolinię. Należy również wnieść 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą późniejsze wypożyczenia. Co ważne, w systemie nie muszą się rejestrować te osoby, które posiadają już konto Nextbike założone w innym systemie, np. w Warszawie, Michałowicach, Grodzisku Mazowieckim, Łodzi, Poznaniu czy Berlinie. Mogą one z niego korzystać wypożyczając rower również w Pruszkowie. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Za czas do godziny zapłacimy 1 zł, za drugą godzinę 3 złote, trzecią – 5 złotych, a za każdą następną po 7 złotych.

Aby wypożyczyć rower wystarczy wpisać na terminalu stacji wypożyczeń swój numer telefonu i kod PIN, który otrzymujemy podczas rejestracji, oraz numer wypożyczanego roweru, a potem wypiąć rower z elektrozamka. Można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej Nextbike. Nie wymaga ona każdorazowego logowania w systemie. Wystarczy wpisać numer roweru lub zeskanować kod QR. Trwa to zaledwie kilka sekund!

Skip to content