Pruszkowskim Rowerem Miejskim pojedziemy do Warszawy

13.06.2018

Dobra wiadomość dla pruszkowskich rowerzystów! Od dziś Pruszkowski Rower Miejski jest całkowicie kompatybilny z warszawskim Veturilo. Oznacza to, że wypożyczone w Pruszkowie rowery można oddać na stacji w Warszawie i odwrotnie – wybrać się na przejażdżkę z Warszawy do Pruszkowa i na miejscu oddać rower.

Dotychczas, zgodnie z zapisami Regulaminu, pruszkowskie rowery można było wypożyczać i oddawać jedynie w Pruszkowie. Teraz to się zmieni dzięki porozumieniu zawartemu przez Miasto Pruszków oraz warszawski Zarząd Dróg Miejskich. Kompatybilność systemów to wielkie ułatwienie dla użytkowników – oba systemy mają taki sam cennik, można z nich korzystać na podobnych zasadach.

Tegoroczny sezon Pruszkowskiego Roweru Miejskiego wystartował 26 kwietnia. Do dyspozycji użytkowników jest 8 stacji wypożyczeń i 66 rowerów. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia – podobnie jak w przypadku Veturilo – jest zawsze całkowicie bezpłatne.

Pruszkowski Rower Miejski to niejedyny podwarszawski system kompatybilny z Veturilo. Na podobnych zasadach działają systemy Nextbike w Konstancinie-Jeziornie i Piasecznie.

Skip to content